»Tudi ta odstotek zagotavlja ključno usmeritev vlade, da v času zelo kompleksne varnostne situacije v soseščini, Evropski uniji in zvezi Nato ne znižuje obrambnih izdatkov, temveč ohranja smer njihovega dvigovanja.«
»Obrambni proračun bi se povečal, to mislim, da je logična posledica. Vsekakor bodo šli po tem zakonu obrambni izdatki v smeri 1,5 odstotka BDP-ja.«
»Menim, da bo Slovenija že naslednje leto namenila 1,55 odstotka BDP-ja za obrambne izdatke, ki se naslednje leto lahko dvignejo na 1,63 odstotka«
»Zelo jasna politična zaveza te vlade je, da poveča obrambne izdatke.«
»Menim, da bo Slovenija že naslednje leto namenila 1,55 odstotka BDP-ja za obrambne izdatke, ki se naslednje leto lahko dvignejo na 1,63 odstotka.«
»Vem, da se v Sloveniji nekateri ne strinjajo z dvigovanjem obrambnih izdatkov. Do tega imajo vso legitimno pravico, kajti živimo v demokratični državi.«
»Seveda treba zagotoviti ključno infrastrukturo in s tem odpornost slovenske družbe na sodobne varnostne grožnje.«
»Vse več držav za obrambo namenja najmanj dva odstotka BDP-ja, leto 2022 pa je bilo osmo zaporedno, ko so evropske zaveznice povečale svoje obrambne izdatke. Pričakujem, da se bo to nadaljevalo tudi v letošnjem letu.«
»Kam je treba vlagati? Rebalans bo zvišal izdatke proračuna, a zgolj na račun povečanih prihodkov.«
»V varnost je treba vlagati, tudi finančno. Slovenija se tega zaveda. Do leta 2024 bo zato za obrambne namene namenila 1,5 odstotka BDP-ja, kar pomeni v zadnjih letih bistveno povečanje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju